Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń w talk show największej telewizji katolickiej świata – Telewizji Matki Angeliki w USA

Wystąpili w USA w talk show „EWTN Life” prowadzonym przez znanego katolickiego prezentera telewizyjnego, a zarazem cenionego autora książek i wykładowcę akademickiego – ks. Mitcha Pacwę.

Talk show Mitcha Pacwy jest najpopularniejszym programem EWTN, oglądanym przez kilkadziesiąt milionów widzów. Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń najpierw przez pół godziny po angielsku rozmawiali z prowadzącym, a przez kolejne pół godziny odpowiadali na żywo na pytania dzwoniących do stacji i siedzących na widowni widzów.

Grzegorz Górny Janusz Roikoń

Program dotyczył relikwii Chrystusowych, o których opowiadali goście z Polski. Zaproszeni zostali do audycji w związku z wydaniem w Stanach Zjednoczonych ich książki na ten temat pt. „Świadkowie Tajemnicy”. Górny był autorem tekstu, a Rosikoń autorem zdjęć. Pozycja została wydana po angielsku pod tytułem
„Witnesses to Mystery” oraz po hiszpańsku (dla ludności latynoskiej) pod tytułem „Testigos del misterio”.

Zapraszamy do obejrzenia programu w YouTube oraz do komentowania.

Więcej o „Świadkach Tajemnicy”
Dwaj autorzy – reporter Grzegorz Górny i fotograf Janusz Rosikoń – ruszają tropem relikwii Chrystusowych i w różnych krajach świata zbierają bogatą dokumentację na temat konkretnych przedmiotów, jakie do dnia dzisiejszego pozostały po Jezusie. Przeczesują archiwa, rozmawiają z historykami, spotykają światowej sławy naukowców, zapoznają się z wynikami ich prac. Niczego nie przyjmują na wiarę, lecz starają się znaleźć potwierdzenie w źródłach historycznych i ekspertyzach naukowych. W wyniku reporterskiego śledztwa udaje im się zidentyfikować część czczonych do dziś relikwii jako autentyki…

Podobne wrażenia towarzyszą czytelnikowi podczas lektury tej książki. Czytając dokumentalne opisy Grzegorza Górnego i oglądając fotografie Janusza Rosikonia, niemal namacalnie obcujemy z konkretnymi przedmiotami, a jednak nie opuszcza nas poczucie, że dotykamy rzeczywistości, która pozostaje za zasłoną tajemnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

1/5 2/5 3/5 4/5 5/5