Spotkanie z profesorem Rodriguez Almenarem

Doktor Jorge Manuel Rodriguez Almenar jest wykładowcą na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Walencji oraz pionierem i organizatorem badań syndonologicznych w Hiszpanii.

alemenar graal

SPOTKANIE: FIDES ET RATIO: RELIKWIE CHRYSTUSOWE W ŚWIETLE NAUKI.

Spotkanie z udziałem Grzegorza Górnego i Janusza Rosikoń

22 listopada 2014 r. o godz. 16.00, Warszawa

alemenar graal polonia

 

Nazwa dziedziny, w której specjalizuje się hiszpański naukowiec, pochodzi od włoskiego słowa „sindone”, oznaczającego „całun”. Pierwotnie była to multidyscyplinarna gałąź nauki dotycząca jedynie Całunu Turyńskiego, z czasem jednak rozszerzyła się również na badanie innych relikwii Chrystusowych.

Sam dr Rodriguez Almenar jest prezesem Hiszpańskiego Centrum Syndonologii oraz autorem wielu prac naukowych, m.in. na temat Świętego Graala (Kielicha Pańskiego z Ostatniej Wieczerzy) czy Sudarionu z Oviedo (płótna pogrzebowego Jezusa z jerozolimskiego Grobu). Był również organizatorem kilku międzynarodowych kongresów syndonologicznych, na które zjechali się do Walencji naukowcy z całego świata.

Tym razem hiszpański badacz przybył do Polski, by wziąć udział w prezentacji książki Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia „Tajemnica Graala. Śledztwo w sprawie Świętego Kielicha”.

Be Sociable, Share!
Be Sociable, Share!

Jedna odpowiedź na „Spotkanie z profesorem Rodriguez Almenarem

  1. Czytelnik pisze:

    Bardzo ciekawa postać, przybliża nas do tajemnicy Graala drogą faktów historycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

1/5 2/5 3/5 4/5 5/5