Spragnione dusze. Czyściec, parapsychologia i fakty.

spragnione3d

 

Autor: Gerard J.M van den Aardveg, Janusz Rosikoń

Książka ta nie jest rozprawą teologiczną, mimo że dowody, jakie opisuje, są istotne dla rozważań teologicznych. Zawiera ona relacje mówiące
o konkretnych faktach i doświadczeniach, a zatem prezentuje w głównej mierze podejście parapsychologiczne. W ożywczy, nowoczesny. sposób ukazuje ważne tematy doktryny katolickiej dotyczące czyśćca.
„Nieskazitelność wymagana jest tak samo po śmierci, by wejść w doskonałą i ostateczną komunię z Bogiem. Ten kto tej nieskazitelności nie osiągnął, musi przejść przez oczyszczenie. Sugeruje to tekst św. Pawła. Mówiąc o wartości dzieła każdego człowieka, które ujawni się w dniu sądu, Apostoł stwierdza: «Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie (którym jest Chrystus) przetrwa, otrzyma zapłatę; ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień» (1 Kor 3, 14-15).”

Jan Paweł II, Audiencja generalna 4 sierpnia 1999

Książka do kupienia w sklepie Rosikon Press

 

BIOGRAM: Gerard J.M van den Aardveg

Doktor psychologii na Uniwersytecie Amsterdamskim i psychoterapeuta, autor licznych artykułów i książek na temat rodziny. Wykładowca na wielu uczelniach w Europie, Stanach Zjednoczonych i Brazylii. Napisał również kilka dzieł z dziedziny religii i psychologii:
„The psychology of atheism”, „The Greatest paranormal event of modern times: Fatima 1917”, „The saint of the ordinary: a psychobiography of St. Josephmary Escriva”.
​​
Film z autorem Gerard J.M van den Aardveg – w języku angielskim:

 

 

 

Czytaj także:

Miserykordyna…

Recenzja książki „Ufam. Śladami Świętej Siostry Faustyny”

10 fragmentów o Miłosierdziu

Cud Eucharystyczny – Sokółka: nauka, badania, wiara

Be Sociable, Share!
Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

1/5 2/5 3/5 4/5 5/5