Szlakiem Armii generała Andresa-Moskwa.

Profesor Davies wraz z Januszem Rosikoniem w poszukiwaniu materiałów do albumu „Szlak Nadziei” wyruszyli do Rosji, do miejsca gdzie wszystko się zaczęło – odwiedził Łubiankę, gdzie przetrzymywany był Generał Anders i skąd po podpisaniu traktatu Sikorski-Majski rozpoczął formowanie 2 Korpusu Polskiego. Już na dniach kolejne relacje z Rosji.

Norman Davies Rosikon Press

O projekcie Szlaki Nadziei:

Profesor Norman Davies zaprasza wszystkich do współpracy w odtworzeniu szlaku zwycięzców spod Monte Cassino. Chcemy, żeby szlak polskich żołnierzy, który prowadził ich od łagrów i więzień w ZSRS przez pustynie Iraku i fortyfikacje Linii Gustawa aż po Wielką Brytanię, został udokumentowany tak dokładnie, jak nie uczyniono tego nigdy dotąd. Zależy nam na zrekonstruowaniu wszystkich trudów i walk armii Andersa. Do dziś zebraliśmy ponad 430 świadectw z całego świata. Opowiedz nam swoją historię.

Przedłużamy okres zbierania materiałów na stronie armiaandersa.pl, będziemy działać przynajmniej do końca lutego!

Kontakt: anders@millionyou.com
T: 733 546 650

Professor Davies with Janusz Rosikoń in search of materials to the „Trail of Hope” album visited Russia, especially the place where it all begun – Lubianka, where General Anders was held and where he started forming the 2nd Polish Corps after the release from Sikorski-Majski treaty.

Trail of Hope Davies

The interactive map of the Trail of Hope is being developed on the platform established by MillionYou. The platform also holds a host of testimonies, serving as a supplement to Professor Davies’ book. SUBMIT YOUR STORY!

We are extending the period of collecting materials for andersarmy.com website, at least until the end of February!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

1/5 2/5 3/5 4/5 5/5