Szlakiem Armii generała Andresa-Moskwa.

Profesor Davies wraz z Januszem Rosikoniem w poszukiwaniu materiałów do albumu „Szlak Nadziei” wyruszyli do Rosji, do miejsca gdzie wszystko się zaczęło – odwiedził Łubiankę, gdzie przetrzymywany był Generał Anders i skąd po podpisaniu traktatu Sikorski-Majski rozpoczął formowanie 2 Korpusu Polskiego. Już na dniach kolejne relacje z Rosji.

Norman Davies Rosikon Press

O projekcie Szlaki Nadziei:

Profesor Norman Davies zaprasza wszystkich do współpracy w odtworzeniu szlaku zwycięzców spod Monte Cassino. Chcemy, żeby szlak polskich żołnierzy, który prowadził ich od łagrów i więzień w ZSRS przez pustynie Iraku i fortyfikacje Linii Gustawa aż po Wielką Brytanię, został udokumentowany tak dokładnie, jak nie uczyniono tego nigdy dotąd. Zależy nam na zrekonstruowaniu wszystkich trudów i walk armii Andersa. Do dziś zebraliśmy ponad 430 świadectw z całego świata. Opowiedz nam swoją historię.

Przedłużamy okres zbierania materiałów na stronie armiaandersa.pl, będziemy działać przynajmniej do końca lutego!

Kontakt: anders@millionyou.com
T: 733 546 650

Professor Davies with Janusz Rosikoń in search of materials to the „Trail of Hope” album visited Russia, especially the place where it all begun – Lubianka, where General Anders was held and where he started forming the 2nd Polish Corps after the release from Sikorski-Majski treaty.

Trail of Hope Davies

The interactive map of the Trail of Hope is being developed on the platform established by MillionYou. The platform also holds a host of testimonies, serving as a supplement to Professor Davies’ book. SUBMIT YOUR STORY!

We are extending the period of collecting materials for andersarmy.com website, at least until the end of February!

Be Sociable, Share!
Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

1/5 2/5 3/5 4/5 5/5