Trzej Królowie. Dziesięć Tajemnic – poznaj sekrety

 

Trzech Króli

Co leży u źródeł święta Trzech Króli? Prawda czy fałsz? Rzeczywistość czy fikcja? Czy wspominamy realne wydarzenie, czy też ulegamy czarowi legendy i potędze mitu? Próbując odpowiedzieć na te pytania i cofając się w głąb dziejów, napotykamy szereg tajemnic, kryjących się u źródeł naszej cywilizacji. Grzegorz Górny podejmuje się tego zadania, przywołując odkrycia historyków, archeologów, biblistów bądź astronomów. Okazuje się, że badania naukowe rzucają nowe światło na wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, a Boże Narodzenie ukazuje się od strony, której wielu z nas do tej pory nie znało.

Trasa Trzech Króli

 

Prawda czy fałsz?

Prawda to czy fałsz? Rzeczywistość czy fikcja? Opowieść o Trzech Królach jest dziś nieodłączną częścią nie tylko tradycji chrześcijańskiej, lecz także współczesnej kultury. Na przestrzeni wieków była głównym motywem licznych dzieł sztuki. Scenę pokłonu trzech monarchów przed Dzieciątkiem w Betlejem malowano na obrazach, rzeźbiono w drewnie lub kamieniu, układano o niej wiersze, pisano powieści, kręcono filmy…

Co jednak leży u źródeł owego święta? Czy wspominamy wówczas realne wydarzenie, czy też ulegamy czarowi legendy i potędze mitu? Czy scena, znana jako Pokłon Mędrców ze Wchodu, rzeczywiście zaistniała w historii, czy też może była wytworem religijnej wyobraźni? Gdy próbujemy odpowiedzieć na te pytanie, cofając się w głąb dziejów, napotykamy szereg tajemnic, kryjących się u zarania naszej cywilizacji.

Orszak Trzech Króli

Fragment Prologu z „Trzej Królowie. Dziesięć Tajemnic” Grzegorz Górny, Rosikon Press 2014.

Książka ta jest efektem wieloletniej pracy naukowo-badawczej wielu autorów o światowej sławie: archeologów, astronomów, historyków sztuki, itp. Jej wartość oraz rangę poświadcza również fakt, że TVP zrealizowała film, o tym samym tytule, którego emisja jest zaplanowana jeszcze w tym roku.

OFERTA ŚWIĄTECZNA
cena 39,20 zł – przesyłka gratis!

Kup teraz!

Be Sociable, Share!
Be Sociable, Share!

Jedna odpowiedź na „Trzej Królowie. Dziesięć Tajemnic – poznaj sekrety

  1. admin pisze:

    test


    Ocena: 5 / 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

1/5 2/5 3/5 4/5 5/5