Wstęp do Sekretów Guadalupe

Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku jest najczęściej odwiedzanym ośrodkiem pielgrzymkowym na kuli ziemskiej. Oblicza się, że każdego roku przybywa do tego miejsca około 20 milionów ludzi z całego świata. Co ich tam przyciąga?

sekrety guadalupe książka

Odpowiedź na to pytanie mieści się na 20.475 centymetrach kwadratowych płótna z agawy. Tyle właśnie wynosi powierzchnia obrazu Madonny z Guadalupe, który pojawił się w meksykańskiej stolicy w niezwykłych okolicznościach 12 grudnia 1531 roku. Ten właśnie wizerunek Maryi sprawił, że w błyskawicznym czasie dokonała się ewangelizacja Ameryki Łacińskiej. O ile terytorialnego podboju Meksyku dokonał zbrojnie zuchwały i okrutny Cortés, o tyle duchowo podbił Indian obraz łagodnej i pokornej Służebnicy Pańskiej. Najeźdźcy mogli opanować ziemie czerwonoskórych, ale ich serca zdobyła Maryja – nie dla Korony Hiszpańskiej, lecz dla nowej wiary. Meksykanie pozostają jej wierni do dziś.

Pojawienie się niezwykłego wizerunku Najświętszej Maryi Panny okazało się impulsem narodzin nowego narodu, złożonego z dwóch etnosów i dwóch etosów: hiszpańskiego oraz indiańskiego. Obraz Dziewicy z Guadalupe stał się tak ściśle związany z dziejami Meksyku, iż nie sposób wyobrazić sobie historii tego kraju bez owego płótna. Mało tego: można go traktować wręcz jako akt założycielski nowej cywilizacji – latynoamerykańskiej.

Sekrety Guadalupe pdf

O niesamowitej, wręcz oszałamiającej, popularności obrazu, która utrzymuje się od niemal pięciu stuleci, decydują zarówno jego treść, jak i forma. Przesłanie zawarte na zwykłej indiańskiej opończy zadecydowało przed wiekami o chrystianizacji całego kontynentu. Dziś do milionów ludzi na całym globie przemawia utrwalony na tkaninie przekaz o zwycięstwie cywilizacji życia i miłości nad cywilizacją śmierci.

© Rosikon Press, fragment Prologu ksiazki “Sekrety Guadalupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu”.

Sekrety Guadalupe badania

Podczas pracy nad tą książką to właśnie uczeni byli przewodnikami wtajemniczającymi nas w guadalupiańskie sekrety. Liczni przedstawiciele nauk ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych zaznajamiali nas z wynikami swych badań.

Dzięki nim próbowaliśmy rozkodować szyfr ukryty na płótnie sprzed stuleci i odkryć jego tajemnice. Zapraszamy Państwa do towarzyszenia nam w tej podróży…

Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń.

 

PRZEDSPRZEDAŻ KSIĄŻKI, 58,80 zł  74,90

Be Sociable, Share!
Be Sociable, Share!

3 odpowiedzi na „Wstęp do Sekretów Guadalupe

 1. Wreszcie ktoś poruszył ten temat nieco dogłębniej, szkoda tylko, że tak krótko, bo jakoś szybko
  się czyta.


  Ocena: 2 / 5

 2. admin pisze:

  Planujemy kolejne publikacje podobnych materiałów.


  Ocena: 4 / 5

 3. Irena pisze:

  Bardzo ciekawe. Nie mogę się doczekać kolejnego artykułu na ten temat.


  Ocena: 5 / 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

1/5 2/5 3/5 4/5 5/5