Ufam. Śladami Świętej Siostry Faustyny

Wydawnictwo Rosikon Press przyzwyczaiło już swoich czytelników do piękna wydawanych przez siebie pozycji. Można jednak zauważyć, że z każdą kolejną książką granice dbałości o jakość są znowu przekraczane, choć może się wydawać, że już lepiej i staranniej się nie da.

,,Ufam Śladami Świętej Siostry Faustyny” to publikacja, która kolejny raz podnosi edytorski poziom i już samą szatą graficzną przyciąga uwagę czytelnika. Twarda oprawa, piękna obwoluta, wysokiej jakości papier, dbałość o każdy element wykończenia książki czyni z niej rarytas czytelniczy, ozdobę każdej biblioteki i perełkę wśród nowości wydawniczych. Bo trzeba zwrócić uwagę, że choć jest to wydanie albumowe, to jednocześnie opracowane w bardzo przystępnym formacie, nie utrudniającym lektury, niezwykle poręczne.

UFAM

Ale oczywiście nie należy zatrzymywać się na wyglądzie zewnętrznym, chociaż jest on ważny, potrafi on zatrzymać wzrok i wzbudzić pierwsze zainteresowanie. O wiele jednak ważniejsze jest wnętrze. Wydaje się, że dla autorów tej publikacji – Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia – ważne były szczegóły. To właśnie one tworzą całość, której nie można zarzucić żadnego braku czy niedopatrzenia. Tak szczegółowego wniknięcia w życie Świętej Faustyny nie moglibyśmy nigdy doświadczyć, gdyby nie ta publikacja. Wystarczy choćby zauważyć zdjęcia rękopisu ,,Dzienniczka”, który nie jest na co dzień dostępny dla wiernych. Albo archiwalne fotografie miejsc i przedmiotów związanych ze Świętą. Stanowiłyby one jedynie wyposażenie muzeów, do których nie zawsze i nie wszyscy mają dostęp. Dzięki pracy autorów albumu każdy z nas ma możliwość w dowolnym momencie wkroczyć w przestrzeń życia i działalności Świętej Faustyny. Można nawet poczuć atmosferę tamtych lat, klimat miejsc i nastrój towarzyszący opisanym wydarzeniom. Dlatego ta książka łączy w sobie wiele funkcji: oprócz roli teologicznej stanowi bogate źródło biograficzne, a nawet historyczne. Jest nośnikiem ogromnej duchowości, piękna fotografii, zapisem historycznych wydarzeń i wreszcie osobistą pamiątką dla każdego czciciela Bożego Miłosierdzia.

Jest to wydawnicza doskonałość. Autorom udało się osiągnąć efekt książki, której zawartość ożywa w rękach swoich czytelników, jest porywająca, przenika codzienność i nie pozwala o sobie zapomnieć.

Autor: Grzegorz Sokołowski, lipiec 2015.

Be Sociable, Share!
Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

1/5 2/5 3/5 4/5 5/5